Temat: Czy osoba z Polski może zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Witam. Od dziecka mieszkam w Polsce, jednak pasjami uczę się języków obcych. Umiem płynnie mówić po angielsku i niemiecku. Wzięłam teraz dziekankę, ponieważ chciałam mieć rok przerwy, a podczas tego czasu zdobyć nowe doświadczenia, nauczyć się czegoś cennego, poznać siebie. Chciałabym wyjechać do pracy do Niemiec. Oferta pracy jako opiekunka osób starszych zachęca mnie najbardziej, ponieważ pracowałam już w ten sposób i dobrze porozumiewam się z seniorami. Zastanawiam się jednak, czy moje marzenie jest do zrealizowania.

Odp: Czy osoba z Polski może zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Zapoznaj się z działalnością firmy Laxocare. Jest to firma oferująca pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Obecnie na stronie jest kilka ofert pracy, więc warto zapoznać się z nimi. W każdej ofercie pracy znajdziesz informację o tym, na jakim poziomie powinnaś umieć mówić po niemiecku, z kim będziesz współpracować, w jakim mieście oraz co ta konkretna osoba od Ciebie oczekuje, jakiej pomocy.

3

Przede wszystkim zdecyduj, jakimi osobami chciałabyś się zajmować. Czy dałabyś radę na przykład pomóc osobie niepełnosprawnej, obłożnie chorej? Czy po prostu wolałabyś opiekować się osobami samotnymi, które nie powinny być same?

4

Pod linkiem: http://laxocare.pl/ znajdziesz informacje, po których przyswojeniu już nie będziesz miała wątpliwości o pracy opiekunki. Ta strona internetowa pomoże Ci przygotować się do pracy.