1

Temat: Gdzie kupię łańcuch techniczny?

Dzień dobry, niezbędne mi jest zabezpieczenie w postaci łańcucha i zstanawiam się gdzie kupić taką rzecz. Byłem w 2 sklepach technicznych, stacjonarnych i ceny są okropnie wysokie! Czy polecacie jakiś sklep, który oferuje tego typu produkty w niskich cenach?

2

Odp: Gdzie kupię łańcuch techniczny?

Witaj, mogę Ci polecic jeden sklep,, gdzie tanio (duzo taniej niz w sklepach stacjonarnych) zakupiłem kłódki ze stali ocynkowanej, bardzo solidne. Nie wiem, jaki łańcuch konkretnie Cię interesuje, ale może cos tam znajdziesz

3

Przede wszystkim potrzebuję łańcucha jako zawiesie pomocnicze w ciągniku. Też nie do końca znam się na materiałoznawstwie i wytrzymałości matwriałów. Wiem, że w sprzedazy aktualnie są bardzo różne oznaczenia wytrzymałości łańcuchów

4

Witam, możliwe, że musiałoby to być zawiesie o podwyższonej wytrzymałości, generalnie są zawiesia łańcuchowe – regulowane lub stałe, z lin stalowych, z pasków włókiennych  albo syntetycznych. Każdy produkt tego typu MUSI byc odpowiednio oznaczony czyms takim jak DOR – dopuszczalne obciążenie robocze dla jednego cięgna. W dobrym sklepie technicznym, na pewno ktoś Ci doradzi. Ja polecam http://sklep.metalzbyt.com.pl/136-lancuchy - przejrzyj dostępne tutaj łańcuchy, powinienes znaleźć coś, co bedzie odpowiadało Twoim potrzebom. Pozdrawiam!

5

Cześć, każdy łańcuch techniczny ze wzgledu na budowe zawiesia mozna jeszcze podzielic na jednociegnowe, dwuciegnowe, trzyciegnowe albo z hakiem. Wydaje mi się, że na Twoje potrzeby dwuciegnowy będzie OK. Pozdrawiam serdecznie

Pamiętaj, że łańcuch nie powinien byc zbyt długi, ponieważ będzie spadał, za krótki tez nie może byc, bo nie bedzie wystarczajacy na wszystkie przelozenia. Przy konserwacji, pamietaj, aby nie smarowac calego łańcucha, nalezy go smarowac tylko w srodku, na zewnatrz raczej nie. Przed czyszczeniem trzeba go w miare dobrze wyczyscic smile Pozdrawiam